print contact

XII RAHVUSVAHELINE CHOPINI KONKURSS 28.01.18 - 04.02.2018


Konkurssi korraldab Narva Linnavalitsus Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi, Poola Vabariigi Kultuuri- ja Rahvuspärandi Ministeeriumi, Poola Vabariigi Suursaatkonna Eestis, Rahvusliku Fryderyk Chopini Instituudi ning Varssavi Fryderyk Chopini nim. ühingu toetusel.


Head muusikasõbrad!
Teretulemast Narva, mis tänu teile, head muusikud, pedagoogid ja žürii liikmed, muutub Eesti talviseks klaverimuusika pealinnaks. Narva on oluline rahvusvahelise kultuuri- ja muusikaelu keskus Eestis, mille üheks märgiliseks sündmuseks on tänavu 12. korda toimuv rahvusvaheline Chopini konkurss. Poola ja Eesti pikaajalistele sõprussidemete kinnituseks ning armastusest Fryderyk Chopini muusika vastu kohtub Narvas 70 andekat noort pianisti 16 riigist, et tunda rõõmu musitseerimisest ja võrratust muusikast, mis täidab järgnevad konkursipäevad.
Konkurss tähendab palju enamat kui vaid võistlust, kus selguvad hetke säravamad interpreedid. Konkurss on aken laia muusikamaailma, võimalus võrrelda oma mänguoskusi teiste omaealistega ning saada häid nõuandeid parimatelt pedagoogidelt. See on võimalus kuulata, koguda ideid ja elamusi, küsida ja unistada julgelt! Olen kindel, et nii mõnigi tänane konkursil osaleja on tulevikus oodatud külaline maailma parimatel kontserdilavadel või kuulub nende lugupeetud õpetajate hulka, kelle juurde soovitakse tulla õppima kogu maailmast.
Ootame põnevusega, milliseid värve ja aktsente leiavad noored Fryderyk Chopini loomingus. Soovin, et rahvusvaheline Chopini konkurss kujuneks teile meeldejäävaks kohtumispaigaks, kus teie andest ja pühendumusest saab osa arvukas publik ning kust leiate sõpru-mõttekaaslasi kogu eluks.
Tänan rahvusvahelise Chopini konkursi korraldajaid, toetajaid, žüriid, pedagooge ja osalejaid, kõiki, kes on pühendunud noortele muusikutele ja panustanud konkursi õnnestumisse.
Edukat konkurssi ja kauneid muusikaelamusi!

Indrek Saar
Eesti Vabariigi kultuuriminister
Rahvusvahelise Chopini konkursi patroon
 


Juba pea kaks aastakümmet räägib Narva talve keskpaigas Chopini keeles. Tänu noortele talentidele kogu maailmast on meil võimalus tundma õppida ning taasavastada kuulsaima Poola helilooja loomingut. Sel korral kohtume me Narvas nii Poolale kui Eestile väga tähendusrikkal aastal. Sada aastat tagasi said eestlaste ja poolakate mitmete põlvkondade unistused tegelikkuseks – Eesti sai iseseisvaks ja Poola taastas 123 aasta järel oma iseseisvuse. Fr.Chopini looming on osa Poola romantismist - ideoloogilisest ja kunstilisest liikumisest, mis tänaseni kujundab poolakate mõtlemist ja südameid. Poliitilises mõõtmes oli ja on see liikumine rahvaste vabade püüdluste väljendus. Need püüdlused on universaalsed, seetõttu nimetame me Fr.Chopini - ennekõike suurt Poolakat ja Eurooplast – maailmamuusikuks. Sedavõrd täpsed on tuntud poeet-romantiku Cyprian Kamil Norwidi read Chopini kohta:“ Sünnilt varssavlane, südames poolakas, aga talendilt- maailmakodanik“. Seda kõike kinnitab ka selle aasta konkursi osavõtjate arv – 70 noort talenti 16 riigist.
Poolal ja Eestil on tugevad sidemed nii mitmelgi tegevussuunal, kaasa arvatud kultuuris. Poola valitsus valmistas ette ulatusliku programmi tähistamaks iseseisvumise taastamise 100-aastapäeva. Samuti plaanime me Eestis korraldada mitmeid üritusi, mis aitavad meil Poolat paremini tundma õppida. Mul on suur rõõm ja au avada Narvas XII Rahvusvahelise Chopini konkursi selle aastane kultuuriprogramm, nimetusega „Sõltumatu“
Fr.Chopini muusika oli küll loodud paarsada aastat tagasi, kuid on ikkagi kaasaegne ning üllatab ja innustab meid jätkuvalt.
Chopini mõjutusi võib kuulda paljude Poola džässheliloojate nagu näiteks Kristof Komeda või Leszek Mosdseri loomingus.
Poola muusika on tänu Chopinile maailmas üha populaarsem. Usun kindlalt, et Narva tulnud noored pianistid saavutavad elus edu ning selleks innustab neid suure helilooja Chopini looming.
Kallid esinejad ja õpetajad! Tahan Teid õnnitleda sel puhul, et otsustasite ühendada oma musikaalsuse Fr.Chopini erakordselt nõudliku loominguga. Soovin Teile edukat esinemist ning soovin, et leiaksite ses muusikas mõtte, mis väljub tehnilise meisterlikkuse raamidest st esteetilise naudingu. Nagu helilooja on öelnud: „ Pole midagi eemaletõukavamat kui muusika ilma peidetud tagamõtteta.“
Soovin kõigile osalejatele ja kuulajatele unustamatuid elamusi !
 

Dr. Robert Filipczak
Poola Vabariigi Suursaadik Eesti Vabariigis


Euroopa noorte muusikakonkursside liidu (EMCY) presidendi tervitus

Kord kahe aasta jooksul toimuv kõrgetasemeline Fr. Chopini nim rahvusvaheline noorte pianistide konkurss sai alguse 1999.aastal ning on alates 2002 EMCY liige.
Sel aastal valiti 66 noort 16 riigist osalema konkursi finaalis kolmes vanuserühmas ning nad on valmis astuma rahvusvahelise žürii ette.
Muusikakonkursid on midagi enamat kui üritus, kus saab konkurentidega mõõtu võtta – see on võimalus saada ning vahetada kogemusi, areneda nii muusikaliselt kui isiksusena. Tahaksin üles kutsuda kõiki osalejaid maksimaalselt ära kasutama festivali võimalusi ning soovida kõigile edu!
Konkursi korraldaja Narva Linnavalitsus ning toetajad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Poola Kultuuri-ja Rahvuspärandi Ministeerium, Poola Vabariigi Suursaatkond Eestis, Rahvuslik Fryderyk Chopini Instituut ning Varssavi Fryderyk Chopini nim ühing lõid ürituse, mis jagab väärtuslikku kogemust ning huvitavaid koostöövõimalusi Euroopa noorte muusikakonkursside liidu võrgustikus.
Erilised tänusõnad tahan öelda peasponsor härra Miroslav Pienkovskile tema idee ja toetuse eest noorte andekate pianistide konkursi läbiviimisel Narvas.
Soovin kõigile meeldejäävat konkurssi ning esitlen teile Euroopa muusikalist tulevikku!


Paul Scholer
EMCY president
www.emcy.org
 


Konkursist osavõtjatele on mõeldud soodushinnad hotellis Inger

Hotel INGER
tn. Pu
škini 28, Narva
Tel. +372 688 11 07
Fax +372 688 1101
sales@inger.ee
www.inger.ee


25.02.2016

http://www.emcy.org/projects/emcy-prize/959-the-xi-international-f-chopin-competition.html


Konkursi 2016 tulemused:

Grand-Prix Kaplunov, Nikita - Venemaa

 

I vanuserühm
I preemia laureaat Nasser, Alshaikh Mohammad - Iisrael
I preemia laureaat Kliuchereva, Anastasiia - Venemaa
II preemia laureaat Dedik, Aleksandra - Venemaa
II preemia laureaat Daugele, Laura - Läti
II preemia laureaat Shchukina, Anna - Venemaa
III preemia laureaat Mishina, Mariia Magdalina - Venemaa
III preemia laureaat Limorova, Marya - Valgevene
Diplom:
Laganovskis, Arturs - Läti

Eripreemiad:
“Looduse preemia” Gervits, Elizabet - Iisrael
“Oma maa kaasaegse helilooja teose parima esitamise eest” Daugele, Laura - Läti
“Teise vooru osavõtja” Mozgovoy, Dmitry - Eesti
“Teise vooru osavõtja" Gavrilova, Jelizaveta - Eesti

II vanuserühm
I preemia laureaat Papoian, Ilia - Venemaa
I preemia laureaat Kambarov, Mikhail - Venemaa
II preemia laureaat Ismailova, Narmina - Aserbaidžaan
III preemia laureaat Gigashvili, Giorgi - Gruusia

Diplomid:

Rzazade, Sabina - Aserbaidžan
Heidarli, Nigar - Aserbaidžan
Eripreemiad:
”Artistismi ja inspiratsiooni eest” Gigashvili Giorgi - Gruusia
“J.S.Bachi teose parima esituse eest“ Kambarov, Mikhail - Venemaa

III vanuserühm
II preemia laureaat Shagaev, Alexey - Venemaa

Diplomid:

Janusz, Aleksandra - Poola
Nutt, Karl Johan - Eesti

Eripreemiad:
„F.Chopini teose parima esituse eest“ Janusz, Aleksandra - Poola
“Teise vooru osavõtja” Niftiyev, Elkhan - Aserbaidžaan
“Teise vooru osavõtja” Karwowski, Cezary  - Poola


03.02.2016

III vanuserühm III voor:

Nutt Karl Johan   Eesti
Shagaev Alexey   Venemaa
Kaplunov Nikita   Venemaa
Janusz Aleksandra   Poola

02.02.2016

II vanuserühm II voor:

Papoian Ilia   Venemaa
Rzazade Sabina   Aserbaidžaan
Heydarli Nigar   Aserbaidžaan
Gigashvili Giorgi   Gruusia
Kambarov Mikhail   Venemaa
Ismayilova Narmina   Aserbaidžaan

02.02.2016

I vanuserühm II voor:

Dedik Aleksandra   Venemaa
Shchukina Anna   Venemaa
Daugele Laura   Läti
Mozgovoy Dmitry   Eesti
Gervits Elizabet   Iisrael
Kliuchereva Anastasiia   Venemaa
Limorova Marya   Valgevene
Gervits Katarina   Iisrael
Mishina Mariia Magdalina   Venemaa
Laganovskis Artūrs   Läti
Gavrilova Jelizaveta   Eesti
Akshaikh Mohammed Nasser   Palestine

01.02.2016

III vanuserühm II voor:

Niftiyev Elkhan   Aserbaidžaan
Karwowski Cezary   Poola
Nutt Karl Johan   Eesti
Shagaev Alexey   Venemaa
Kaplunov Nikita   Venemaa
Janusz Aleksandra   Poola


Slaide - laval ja lava taga

Kontserdisaalis Estonia finaalkontserdi salvestust saab vaadata lingil: http://kultuur.err.ee/v/muusika/b9702916-5668-4642-b112-84b3e2e59ff4

Konkursil esinemisnumbreid saab vaadata onlainis: http://www.ustream.tv/channel/chopin

31.01.2016


Lugupeetud osalejad!

Proovid on võimalikud vaid pärast konkursile registreerumist.

18.01.2016


International music competitions are a key moment in musicians learning path. They represent an outstanding opportunity for the participants to meet other young musicians coming from different places and with different backgrounds. Competitions also allow the competitors to considerably develop their musical as well as personal skills. They are a positive moment after which the participants are rewarded for their efforts. Whether they win or not, the important thing is to accept the challenge and to live this motivating experience. It will give them more confidence for the continuation of their musical education and career.
Narva’s International Competition of Young Pianists dedicated to the work of 'Fryderyk Chopin' is a competition of great level and embodies these principles since its creation in 1997 by the ambassador of Poland in Estonia, Mr. Jakub Wolasiewicz. This 11th edition of the International Competition will surely feature many outstanding and raising talents.
In the tradition of European co-operation, the European Union of Music Competitions for Youth (EMCY) will award the EMCY Prize to one musician for an inspiring and remarkable performance at this competition. We will also promote several prize winners on our website (www.emcy.org), offering them a springboard for further training and performance opportunities throughout Europe. EMCY believes that it is of utmost importance that these outstanding young musicians receive the support they highly deserve.
We wish success to competitors, jurors, teachers and organisers of the 11th International Competition of Young Pianists dedicated to the Work of 'Fryderyk Chopin'!

 

Paul Scholer
President European Union of Music Competitions for Youth (EMCY)
www.emcy.org

18.01.2016
 


Uus kontsertklaver muusikatraditsioonide arendamiseks Narvas

Jooksva aasta esimesel oktoobril, maailma muusikapäeval, oli Eestis korraldatud üle 200 tasuta kontserdi. Iga aasta panustab Narva Muusikakool pidukavasse ja korraldab rida kontserte linna piires. Sel ajal olid korraldatud kontserdid Narva Muuseumi Kunstigaleriis (soolonumbrid ja ansamblid), Tartu Ülikooli Narva Kolledžis (akordionistide orkester “Ad Libitum” L.Juzviku juhendamisel), Narva Kaubanduskeskuses “Astri” (Laste Sümfooniaorkester I.Kossova juhendamisel)

Äsja soetatud 35760 € (Eesti Kultuuriministeeriumi rahatoetus ja linna panus ca 30%) maksumusega klaver oli tehtud spetsiaalselt Narva linna jaoks klaverivabrikus „Estonia“.
Kõrge kvaliteediga uus tiibklaver mängib olulist rolli muusikute edasisel arenguteel ja nende talentide edendamisel. On sümboolne, et pilli esitlus toimus maailmamuusika päeva eel.
Selline oluline sündmus nagu Chopini konkurss, mis sai Narva linna visiitkardiks, on erinevatest riikidest noortele pianistidele mõeldud tõsine konkurss. Võit selles kõrgetasemelises konkursis on sageli suure muusikalise karjääri alguseks. Seetõttu on väga tähtis, et selle konkursi tingimused oleksid kvaliteetsed. Selle eesmärgiga oli soetatud kvaliteetne tiibklaver, mis tagab veelgi edukamad osalejate esinemised järgmisel rahvusvahelisel Chopin konkursil.

 

30.09.2015
Konkursi 2014 tulemused:


Grand-Prix Gozdziewski, Adam Mikolaj

I vanuserühm

I Prize Lanin, Arsenii

II Prize Zeynalova, Leyla

II Prize Kravtcova, Daria

III Prize Papoian, Ilia

Diplomas: Svidler, Daniil

Koriushkina, Anna

Bostanchyan, Ani

Ryazantsev, Andrei

Special diplomas:

Šleiteryte, Simona „The best performance of contemporary work of own country”

Koriushkina, Anna „The best performance of contemporary work of own country ”

Bostanchyan, Ani „The best performance of contemporary work of own country”

Khoroshavina, Anna „The best performance of Bach”

II vanuserühm

I Prize Bolotin, Aleksandr

II Prize Mo, Xuehui

Diplomas: Zji, Zhao

Lvova, Uljana

Ganina, Nataly

Special diplomas:

Bolotin, Aleksandr „The best performance of D.Scarlatti`s works“

Mo, Xuehui “The best performance of Bach”

III vanuserühm

II Prize Domnins, Ilja

III Prize Khachikyan, Konstantin

Diplomas Valodzin, Mikhail

Esen, Cem

Special diplomas:

Domnins, Ilia „Recital at the International Piano Festival in Powsin-Warsaw“

Valodzin, Mikhail „For the outstanding performance of ballade in F minor op.52“

and „Recital in the Fryderic Chopin Museum in Warsaw“

Esen, Cem „For original interpretations“

Gozdziewski, Adam Mikolaj „EMCY Prize“

Narmin, Najafli “Young budding artist”


05.02.2014

III vanuserühm III voor:

Khachikyan, Konstantin        Venemaa
Domņins, Iļja                       Läti
Valodzin, Mikhail                  Valgevene
Esen, Cem                          Türgi
Goździewski, Adam Mikołaj   Poola
 


05.02.2014

II vanuserühm II voor:

Bolotin, Aleksandr          Venemaa
Mo, Xuehui                    Hiina
Zji, Zhao                       Hiina
Lvova, Uljana                 Eesti
Ganina, Nataly               Läti
Satala, Zofia                  Poola
Frolova, Sofia                Eesti


04.02.2014

I vanuserühm II voor:

Ryazantsev, Andrey         Venemaa
Prosvetova, Uljana           Eesti
Svidler, Daniil                   Venemaa
Gontšarova Anastassija    Eesti
Kravtcova, Daria              Venemaa
Bostanchyan, Ani             Armeenia
Lanin, Arsenii                   Venemaa
Khoroshavina, Anna         Venemaa
Šleiteryté, Simona            Leedu
Riabova, Ekaterina            Venemaa
Zeynalova, Leyla              Aserbaidžaan
Kuzņecova, Mona             Läti
Koriushkina, Anna            Venemaa
Papoian, Ilia                     Venemaa
 


03.02.2014

III vanuserühm II voor:

Khachikyan, Konstantin        Venemaa
Domņins, Iļja                       Läti
Najafli, Narmin                     Aserbaidžaan
Kuzmin, Ivan                       Venemaa
Valodzin, Mikhail                  Valgevene
Esen, Cem                          Türgi
Goździewski, Adam Mikołaj   Poola
Guang, Peter                      Taani


23.01.2014

Kallid konkursist osavõtjad,
Lugupeetud siinviibijad,
Fryderyk Chopini looming on mitmes mõõtmes erakordne. Esiteks, see ebatavaline „klaverite poeet” – nagu nimetas Chopini Saksa luuletaja Heinrich Heine – lõi oma lühikese elu jooksul uskumatult suure hulga kaasakiskuvaid kompositsioone, mis tänaseni on inspiratsiooniks ja väljakutseks lugematule arvule teda järgivatele artistidele ning virtuoosidele, eriti neile, kes esindavad noori ja noorimaid põlvkondi. Teiseks hindavad tema austajad paljudes maailmanurkades tänaseni seda pärandit ja loovad suurepäraseid kunstiüritusi, niisuguseid nagu Fryderyk Chopini nim. Rahvusvaheline Noorte Pianistide Konkurss Narvas.
Noori ja andekaid pianiste soovin südamlikult tänada konkursil osalemise ning väljapaistva Poola helilooja loomingust huvitumise eest. Noorus, tundlikkus, perfektsus, väljenduslikkus – need on väärtused, mis Fryderyk Chopiniga lahutamatult seostuvad. Olen veendunud, et need iseloomustavad ka teid – konkursist osavõtjaid. Seepärast tahan teile kõigile edasi anda kõrgeimad tunnustusavaldused ning soovida edaspidises kunstitegemises edu, vastupidavust ja inspiratsiooni.
Tänavune konkurss on eriline. Teie võtate osa selle X juubeliüritusest, mis toimub siin kaunis Euroopa nurgas, milline on tuntud pikkade muusikatraditsioonide ja erandliku rahvaloomingu poolest. Ürituse korraldajad on paarikümne aasta jooksul kandnud hoolt ürituse arengu, selle tutvustamise eest avalikkusele ja osalejate mugavuse eest, suurendades pidevalt konkursi sõprade, partnerite ning toetajate ringi. See jõupingutus on märgatav mitte ainult Eestis ja Poolas, vaid ka kogu maailmas.
Tänuavaldused kuuluvad Eesti kultuuriministrile Urve Tiidusele ja tema eelkäijaile, samuti toetuse eest konkursi korraldajatele: Poola Vabariigi suursaadikule Eestis Grzegorz M. Poznańskile ning saatkonna töötajatele Poola kultuuri, nii nagu ka Poola-Eesti kultuurisuhete, tutvustamise eest Eestis ja konkursi metseenidele, Halina ja Mirosław Pieńkowski´tele, nende pideva kohaloleku ning hoolitsuse eest väljapaistva pianisti järgijate edutamisel.
Soovin teile kõigile palju emotsioone ja kõrgelennulisi esteteetilisi elamusi ning kordaminekuid
konkursi osavõtjatele!

Austusega,
Bogdan Zdrojewski
Poola Kultuuri ja Pärandi minister
Varssavi, 10.jaanuar 2014.aastal
 


23.01.2014

Head muusikasõbrad!
Narva on kujunenud väga arvestatavaks rahvusvaheliseks kultuuri- ja muusikaelu keskuseks Eestis. F. Chopini loomingule pühendatud rahvusvahelisel konkursil on selles märgiline roll. Tänavu tähistame arvult juba kümnendat, juubelikonkurssi, mille traditsioon sai alguse 15 aastat tagasi. Selle aja jooksul on konkursist kujunenud rahvusvaheline suursündmus, millest võtavad osa kümned noored interpreedid koos vanemate ja pedagoogidega paljudest riikidest.
Meenutan siinkohal tänutundega Poola endist suursaadikut Jakub Wolasiewiczit, kes 1998. aastal ärgitas narvakaid suurejoonelist ettevõtmist korraldama. Narva armastab muusikat. Linnas on mitu muusikakooli, kus on nii palju tublisid klaveriõpilasi ja suurepäraseid õpetajaid, nii et oli võimalik ja vajalik hakata korraldama sellist pianistide kokkusaamist.
Chopini konkurss on Eesti ja Poola vahel oluline kultuurisild, mis ei piirdu ainult konkursiga. Paremaid premeeritakse esinemisvõimalustega nii Eestis kui Poolas. Tänan Narva linna konkursi professionaalse korraldamise eest! Soovin jätkuvat indu olla olulise suursündmuse eestvedaja ka järgnevatel aastatel.
Soovin head õnne kõigile osalejatele, pedagoogidele, žüriiliikmetele ja kaasaelajatele!
Kestku armastus muusika vastu ! Kauneid muusikaelamusi 2014. aasta Chopini konkursil Narvas!
Lugupidamisega,
Urve Tiidus
Eesti Vabariigi kultuuriminister
 


16.01.2014

3. vanuserühma osalejatel on võimalus registreerida akustilisele proovile saalis, mis toimub 2. veebruaril 2014. a alates kl 9.00 kuni kl 22.00 (30 minutit igale osalejale), arvestades Teie saabumispäeva.

09.00 – 09.30
09.30 – 10.00 Valiulina Lea
10.00 – 10.30 Najafli Narmin
10.30 – 11.00
11.00 – 11.30
11.30 – 12.00
12.00 – 12.30
12.30 – 13.00
13.00 – 13.30 Valodzin Mikhail
13.30 – 14.00
14.00 – 14.30 Mikulitš Maria
14.30 – 15.00
15.00 – 15.30
15.30 – 16.00 Lin Pin-Chun
16.00 – 16.30 Andreev Aleksandr
16.30 – 17.00 Gagarina Angelina
17.00 – 17.30 Gozdziewski Adam Mikolaj
19.30 - 20.00
20.00 – 20.30 Domnins Ilja
20.30 – 21.00 Kuzmin Ivan
21.00 – 21.30 Khachikyan Konstantin
21.30 – 22.00
 


05.12.2013

Konkursi peasponsor Mirosław Pieńkowsky on asutanud Grand-Prix 5000 dollarit.

 


05.12.2013

Kõikidele konkursist osavõtjatele, kes vajavad viisat, kutsed on saadetud Teie riigis Eesti esindustesse.

 


20.11.2013

On lõppenud konkursile registreerimine, kava muudatusi vastu ei võetata. Osavõtjate nimekirjad saab vaadata ”Registreeerimine”
 


 

Klaveriõhtu

Rahvusvaheliste Narva F.Chopini konkursi laureaat

Yuliya Yermalayeva
(Valgevene)

KAVAS:
F.Chopin Barkarool op.60, Fis-duur
Skertso op.54 nr.4 E-duur
Nokturn op.62 nr.1 H-duur
Ballaad op.52 f-moll

F.Liszt Noktürn nr.3 As-duur “Armuunelm&rdquo