print contact

2020

Lembit Orgse on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Reet Vanaselja ja prof. Bruno Luki õpilasena ning Tallinna Konservatooriumi (nüüdne Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) prof. Bruno Luki ja Kalle Randalu klaveriklassis. Täiendanud end 1988-1990 Rimski-Korsakovi nim Peterburi Konservatooriumis assistentuur-stažuuris prof. Vladimir Nilseni juures. 2013 aastal kaitses L. Orgse doktorikraadi muusika alal. Ta on 1982. aastal Leedus toimunud Ciurlionise-nimelise konkursi laureaat ning esinenud pianistina ja klavessinistina erinevate solistide, ansamblite- ja orkestritega (Tallinna keelpillikvartett, Rahvusooperi puhkpillikvintett, Hortus Musicus, ERSO, Tallinna Barokkorkester, Corelli Consort jt) nii kodu- kui välismaal. Basso continuo mängijana on osalenud paljude suurvormide (Bachi passioonid ja kantaadid, Händeli oratooriumid jne) ettekannetel, mis teeb temast hinnatud varajase muusika interpreteerija. Ulatuslikumad J. S. Bachiga seotud kontserdiprojektideks on olnud Prantsuse ja Inglise süitide ettekanded sarjas ”Tantsud klahvidel”; kõikide kammersonaatide esitused koos eesti väljapaistvate keelpilli- ja puhkpillisolistidega ning klavessiinikontserdite esitused koostöös orkestriga Klaaspärlimäng Sinfonietta Tallinna Bachi festivalidel ja Mustonenfestil. Viimaste aastate kontserttegevuses on olulisel kohal ka mitmed soolokavad haamerklaveril C. P. E. Bachi, J. Haydni, W.A. Mozarti ja M. Clementi jt loomingust. Lembit Orgse on tuntud klaveripedagoogina, kelle õpilased on silma paistnud riigisisestel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Praegu töötab ta varase klahvpillimuusika professorina ja Interpretatsioonipedagoogika õppejuhina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning on ühtlasi ka Eesti Klaveriõpetajate Ühingu juhatuse esimees (EPTA). Lembit Orgse on nõutud lektor ja meistrikursuste läbiviija. Tema loengute teemad hõlmavad barokk- ja klassikalise muusika (J .S. Bach ja J. Haydn) interpretatsiooni jt klahvpillimetoodika küsimusi.

 


Joanna Marcinkowska, habiliteeritud kunstidoktor muusika alal ja Poznańi I. J. Paderewski muusikaakadeemia professor, kuulub Poola juhtivate pianistide hulka. Ta lõpetas kiitusega Poznańi muusikaakadeemia prof. Waldemar Andrzejewski klassis.
Ta on võitnud preemiaid ja auhindu 21 rahvusvahelisel ja Poola pianistide konkursil ja festivalil, sealhulgas: I koht rahvusvahelisel pianistide konkursil “Artur Rubinstein In Memoriam” Bydgoszczis (1996); I koht 7. Euroopa Chopini konkursil Darmstadtis (2002); II auhind ja eripreemia Szymanowski teoste parima esituse eest viiendal rahvusvahelisel Karol Szymanowski konkursil Łódźis (2001); III auhind ja publiku auhind viiendal rahvusvahelisel pianistide konkursil Kölnis, Saksamaal (2001). Ta on andnud kontserte kammermuusiku ja sümfooniakontsertide solistina Poolas, paljudes Euroopa riikides, USA-s, Vietnamis ja Hiinas. Ta on esinenud enam kui 40 mainekal rahvusvahelisel muusikafestivalil Poolas ja välismaal, sealhulgas: Varssavis, Duszniki-Zdrójus, Viinis, Salzburgis, Gamingus, Hannoveris, Poola klaverifestivalil Słupskis, Antoninis „Chopin sügisvärvides", Saint-Etiennes „Piano Passion", samuti muusikafestivalidel Sofias ja Plovdivis. Ta on teinud koostööd enam kui 30 silmapaistva Poola ja välisriigi dirigendiga ja esines solistina paljude väljapaistvate muusikarühmade ja sümfooniaorkestritega, sealhulgas peaaegu kõikide Poola filharmoonia sümfooniaorkestritega.
Viimase kahe aasta jooksul on Joanna Marcinkowska teinud kolme klaverikontserdi esiettekannet: Krzesimir Dębski 4. klaverikontsert "Oxygenophilic Sounds” koos Ühisorkestriga helilooja juhtimisel, Kozub Zbigniewi klaverikontsert koos Sinfonietta Pomerania orkestriga Tadeusz Dixa juhtimisel ja Janusz Stalmierski klaverikontsert „Stained Glass of Time” koos Poznańi filharmoonia Sümfooniaorkestriga Jakub Chrenowiczi juhatusel.
Joanna Marcinkowska võtab osa konkursi žürii tööst ja viib läbi meistriklasse Poolas ja välismaal, sh Hiinas, Teksases, Vietnamis. 

 

 

Vladimir Doulov (Valgevene) on sündinud 1962. aastal Minskis.
1980. aastal lõpetas ta Valgevene Riikliku Konservatooriumi muusikakeskkooli A.N.Guzhalovskaja klassi. Jätkas õpinguid Konservatooriumis Valgevene klaverikooli ühe asutaja, professor G.I.Šerševskii klassis.
V.Doulov on Riiklike ja Rahvusvaheliste konkursside võitja:
1976 - Üleriigiline pianistide konkurss,
1977 - Rahvusvaheline pianistide konkurss “Virtuosi per Musica di Pianoforte” (Tšehhoslovakkia),
1978 - Riiklik heliloojate Konkurss,
1983 - Čiurlionise rahvusvaheline pianistide konkurss Vilniuses (Leedu).
Assistendi-praktikandina õppis (1985-1987) Moskva Riikliku Konservatooriumi P.I.Chaikovsky nimelises Konservatooriumi kraadiõppekoolis (1987-1988) NSVL rahvakunstniku T.Nikolajeva juhendamisel. 1988. aastal professor V.P.Chinajevi juhendamisel on saavutatud uuringute tulemus, mis on tõsine teaduslik uurimistöö “A.Skryabini klaverimängud kui Vene klaverikooli silmapaistvate esindajate esitused”.
Alates 1985. aastast kontserteerib nii solistina kui ka ansambli koosseisus Valgevenes, Venemaal, Ukrainas, Leedus, Lätis, Poolas, Norras, Soomes, Saksamaal, Austrias, Šveitsis, Itaalias, Hispaanias ja Taiwanis. Alates 1988. aastast õpetab Valgevene Riiklikus Muusikaakadeemias.
Praegu on V.Doulov klaveri eriosakonna juhataja. Tema toimetamisel ilmusid muusikakogud “XVIII sajandi Valgevene võtmemuusika” ja “XIX sajandi Valgevene klaverimuusika”.
Ta annab meistriklasse Venemaal, Armeenias, Šveitsis, Austrias, Taiwanis. Osaleb žüriiliikmena Venemaal, Ukrainas, Armeenias ja Valgevenes toimuvatel riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.

 

 

Toms Ostrovskis on lõpetanud 2002. aastal Jāzeps Vītolsi nim Läti Muusikaakadeemia ning jätkas õpinguid Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis Ronan O'Hora käe all, kus omandas muusika magistrikraadi ja instrumentaalõppe diplomi.
Õpingute ajal osales Toms Ostrovskis paljudel rahvusvahelistel võistlustel ja meistrikursustel Suurbritannias, Hollandis, Portugalis ja Prantsusmaal, õppides erinevatelt tunnustatud kunstnikelt-õpetajatelt, nagu David Dubal, Joseph Banowetz, Christopher Elton, Joan Havill, Sergey Babayan, Karl Kemmerling, John O'Conor jpm. Ta on osalenud Liepaja Klaveritähtede festivalidel ning esinenud koos Läti Riikliku Sümfooniaorkestri, Liepaja Sümfooniaorkestri, Bukaresti Raadioorkestri, Sydcapi Sümfooniaorkestri, St.Jaani Kammerorkestri, Guildhalli Sümfooniaorkestri, Londoni Linnaülikooli Sümfooniaorkestri ja teiste kollektiividega. Ta oli Euroopa Ringhäälingute Liidu raadiovõistluse "Uus talent" (Bukarest) ja Guildhalli Kuldmedali konkursi (London) finalist, Jazeps Vitolsi rahvusvahelise pianistide konkursi (Läti) III koha võitja, paljude iga-aastaste Myra Hess Awards saaja ja Yamaha võitja - Kemble UK stipendium.
Alates 2007. aastast on Toms Ostrovskis Jāzeps Vītolsi nim Läti Muusikaakadeemia klaveriosakonna õppejõud, 2019. aastal määrati ta dotsendiks. Ta on juhtinud meistrikursusi Lätis ja välismaal - Leedus, Eestis, Soomes, Itaalias, Islandil, Suurbritannias, Hiinas ja teistes riikides. Aastal 2018 on SKANI poolt välja antud tema sooloplaat "Alfrēds Kalniņš. Moments Musicaux". Ta osaleb sageli erinevates soolo- ja kammermuusika projektides Lätis ja välismaal ning on teinud arvukalt salvestusi Läti Raadio 3 “Klasika” jaoks. Alates 1998. aastast on ta Läti Klaveriõpetajate Liidu liige (juhatuse liige alates 2010. aastast), esindades EPTA Lätit festivalidel ja konverentsidel üle Euroopa. Alates 2007. aastast osaleb ta aktiivselt innovatiivse konservatooriumi (ICon) projektis, mis on rahvusvaheline koostöö teadmiste vahetamise, innovatsiooni ja reflektiivse praktika stimuleerimiseks konservatooriumides.

 

 

Dr Niklas Pokki (1976) on Soome tähtsaima iga-aastase klaverisündmuse Mänttä muusikafestivali asutaja ja kunstiline juht alates 1999. aastast. Ta töötab Helsingi Kunstide Ülikooli Sibeliuse Akadeemia klaveriosakonna juhatajana. Mitmed tema õpilased on võitnud auhindu riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Pokki on aktiivne meistriklassi õpetaja ja õppejõud ning ta pidevalt osaleb žirii töös riiklikel ja rahvusvahelistel pianistide võistlustel. Ta on ka maineka talendi haridusprogrammi, Soome Noorte Klaveriakadeemia kaasasutaja ja koordinaator.
Pokki on esinenud solistina koos nt. Baden-Badeni Filharmooniaorkestri ja Tallinna Kammerorkestriga. Ta on esitanud nt. Jean Sibeliuse, Erkki Melartini, Kalevi Aho, Osmo-Tapio Räihälä ja Tõnu Kõrvitsa teoseid. Ta on mänginud ringhäälingukontserte (Soome ringhääling, Classic FM, Eesti Klassikaraadio ja SWR1) ning teinud stuudiosalvestusi.
Niklas Pokki õppis Sibeliuse Akadeemias ja Saksamaal Karlsruhe Muusikaülikoolis. Tema õpetajate hulgas on Matti Raekallio, Teppo Koivisto, Erik T. Tawaststjerna, Carmen Piazzini ja Emanuel Krasovsky.